Loading…

​740 raste aktive me COVID-19

  • 06/01/2022 | 07:57

​740 raste aktive me COVID-19

Është rritur numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë. Aktualisht në vend janë 740 raste aktive me koronavirus, kjo bazuar në të dhënat ditore të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK).


Prishtina ka numrin më të lartë të këtyre rasteve. 226 raste aktive me COVID-19 janë vetëm në kryeqytet. Më pas vjen Ferizaj me 73 raste.

Në raportin e fundit IKShPK njoftoi se 107 qytetarë kanë rezultuar pozitive me virusin COVID-19, ndërsa asnjë nuk ka ndërruar jetë shkak i infektimit me këtë virus.  / kp

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë