Loading…

​64 pacientë me COVID-19 po trajtohen në ShSKUK

  • 28/02/2022 | 11:18

​64 pacientë me COVID-19 po trajtohen në ShSKUK

64 pacientë po trajtohen nga Covid-19 në kuadër të klinikave të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme, prej tyre 50 janë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë dhe 14 të tjerë negativ.


Me oksigjeno-terapi janë 38 pacientë. Në Mjekim Intensiv po trajtohen 7 pacientë, 5 në QKUK dhe 2 në spitalet e përgjithshme.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 28 pacientë

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 5 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 3 pacientë

Spitali i Prizrenit, 5 pacientë

Spitali i Gjilanit, 8 pacientë

Spitali i Pejës, 1 pacient

Spitali i Gjakovës, 7 pacientë

Spitalit Mitrovicës, 1 pacient

Spitali i Ferizajt, 6 pacientë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë