Loading…

​157.828 persona të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

  • 06/12/2021 | 08:49

​157.828 persona të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

Derisa Qeveria e Kosovës dje shtoi masat anti-COVID për shkak të rrezikut të rritjes së të infektuarve me COVID-19, numri i rasteve aktive në vend është 322.


Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njoftoi se nga 1.748 testime, 3 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

“Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes. Sot janë shëruar 4 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.828”,thuhet në njoftim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë