Loading…

Gazeta Metro është botim i Metro Media Group, që synon të raportoj shpejt, saktë dhe me materiale të plotësuara. Stafi i Metro’s kërkon që prodhimi gjithmonë të sigurojë saktësinë maksimale dhe të analizojë gjithmonë interesat e lansimit dhe prodhimit të fakteve, të kujdeset maksimalisht në përzgjedhjen e stafit dhe bashkëpuntorëve që media do t’ju ofroj hapsirë dhe plasman në platformën tonë mediale.

Të gjitha këto do të mundohemi që të jenë në përputhje trendet moderne, qoftë ideore dhe konceptive, qoftë të dukjes dhe dizajnit, e poashtu edhe duke respektuar të gjitha aspektet ligjore. Arritja e kredibilitetit është esencial në ndërtimin e konceptit dhe vizionit tonë si Metro.

Synojmë të jemi të pavarur. Ne besojmë se pavarësia fitohet dhe arrihet me punë dhe cilësi në fushën dhe lëmin ku punojmë. Andaj edhe vizioni ynë fillon këtu dhe synon të arrij dhe të reflektoj pavarësi konceptuale, finaciare dhe qëndrueshmëri.

Nuk mund të themi se nuk jemi idealistë, sepse vet fakti i iniciimit të kësaj platforme mediale i ka edhe konceptet idealiste që mbështetën diku. Dhe vizioni ynë bazohet në koncepte liberale, si në kuptimin politik e shoqëror, ashtu edhe në kuptimin fetar dhe kombëtar, për liritë e njeriut dhe të drejtat e të gjithëve si të lirë për të vepruar, menduar dhe besuar.

Gazeta Metro, është themeluar nga një grup gazetarësh me përvojë, artistëve, dizajnerëve dhe ekspertëve të IT dhe fushave të ndryshme, më 7 nëntor 2016, dhe shpreson të festoj ditëlindje pakufi në numër si e besueshme, kredibile dhe e pavarur.


Drejtor/CEO

Valon A. Syla

valon@gazetametro.net


Kryeredaktor

Bekim Kabashi

bekim@gazetametro.net


Gazetarë

Gresë Sermaxhaj

gresa.sermaxhaj@gazetametro.net


Fatbardha Krasniqi

fatbardha.krasniqi@gazetametro.net


Shkumbin B. Kajtazi

shkumbin.b.kajtazi@gazetametro.net


Doruntinë Ramadani

doruntina.ramadani@gazetametro.net


Arian Lumezi

arian.lumezi@gazetametro.net


Drilona Leci

drilona.leci@gazetametro.net


Donika Alihajdaraj

donika.alihajdaraj@gazetametro.net


Kemajl Berisha

kemajl.berisha@gazetametro.netSport/Redaktor

Ardian Halili

ardian.halili@gazetametro.net


Elmedin Mullaliu

elmedin.mullaliu@gazetametro.netRozë

Liri Caka

liri.caka@gazetametro.net


Shpend Lipa

shpend.lipa@gazetametro.netMaterialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë